Informacje nieudostępnione w biuletynie

           

Zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. Nr 112 poz. 1198) prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu w zakresie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych oraz o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych.

 

Zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej, informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej udostępniana jest na wniosek zainteresowanego.

 

Udostępnianie informacji na wniosek następuje „bez zbędnej zwłoki", nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli informacja publiczna nie może by udostępniona w tym terminie, podmiot obowiązany do jej udostępnienia powiadamia wnioskodawcę  o powodach opóźnienia oraz o nowym terminie, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.

 

Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.

Instytucja udostępniająca informację ma obowiązek umożliwić jej skopiowanie, wydrukowanie, przesłanie lub przeniesienie na powszechnie używany nośnik informacji. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w sposób lub w formie określonych we wniosku, podmiot obowiązany do udostępnienia powiadamia pisemnie wnioskodawcę o przyczynach braku możliwości udostępnienia informacji zgodnie z wnioskiem i wskazuje, w jaki sposób lub w jakiej formie informacja może być udostępniona niezwłocznie. W takim przypadku, jeżeli w terminie  14 dni od powiadomienia wnioskodawca nie złoży wniosku o udostępnienie informacji w sposób lub w formie wskazany w powiadomieniu, postępowanie o udostępnienie informacji umarza się.
 

Jeżeli w wyniku udostępnienia informacji publicznej na wniosek, podmiot obowiązany do udostępnienia ma ponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia (wydruk, kserokopia, skopiowanie na dyskietkę, płytę CD), lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku (przygotowanie informacji w formie elektronicznej), podmiot ten może pobrać od wnioskodawcy opłatę w wysokości odpowiadającej tym kosztom.

 

Dostęp do informacji publicznej jest ograniczony w przypadkach:
- informacji niejawnej (tajemnicy państwowej i służbowej),
- informacji stanowiącej tajemnicę ustawowo chronioną (tajemnicę zawodową lub       jednostki  organizacyjnej),
- tajemnicy przedsiębiorcy, chyba że przedsiębiorca zrezygnuje z przysługującego mu prawa,
- ze względu na prywatność osoby fizycznej, z dwoma wyjątkami:
1. ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach fizycznych pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniem tych funkcji,  w tym o warunkach powierzania i wykonywania funkcji,
2. osoba fizyczna rezygnuje z przysługującej ochrony jej prywatności.

InformacjeInformacje:

Liczba wyświetleń: 501

Utworzono dnia: 02.02.2016

Dokument wprowadził:
Ewa Furtak

Dokument opublikował:
Administrator główny

Drukuj dokument

Historia publikacjiHistoria publikacji:

02.02.2016, Administrator główny:

Edycja zakładki Informacje nieudostępnione

02.02.2016, Administrator główny:

Edycja zakładki Informacje nieudostępnione

02.02.2016, Administrator główny:

Dodanie załącznika Wniosek o udostępnienie informacji publicznej

02.02.2016, Administrator główny:

Utworzenie zakładki Informacje nieudostępnione