Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Ożarowicach

Najważniejsze: wsparcie

 

  "Niezapominajka" w Ożarowicach skupia się na potrzebach osób z niepełnosprawnością. Od stycznia tego roku działamy jako grupa wsparcia w ramach Lokalnego Programu Osłonowego "Niezapominajka" ustanowionego Uchwałą Rady Gminy Ożarowice Nr XXIV/269/2016z dnia 28 grudnia 2016 roku   nr. Spotykamy się raz w tygodniu.

 

  Nasze zajęcia są urozmaicone. Aktywnie słuchamy muzyki według Batii Strauss  – również  podczas obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, kiedy gościliśmy  SOW w Gołuchowicach. Na zabawy integracyjne składają się : taniec (np.: kowbojski, irlandzki, belgijski), gry zespołowe (np.: kalambury, "gorące krzesło").

  Tworzymy prace plastyczne oraz techniczne: mandale, laurki, kartki i ozdoby. Wzięliśmy udział w konkursie na ozdobę wielkanocną. Współorganizowaliśmy konkurs plastyczno – literacki "Niezapominajka dla Ciebie".

  Dbamy o sprawność fizyczną (podczas zajęć tenisa oraz sportowych na sali gimnastycznej Gimnazjum w Ożarowicach, jak również judo).  Nie zabrakło indywidualnych zajęć dla osób niepełnosprawnych: rehabilitacji ruchowej. 

  Wychodzimy naprzeciw społeczności lokalnej podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych. Uczestniczyliśmy w kolędowaniu. Chustą animacyjną snuliśmy fabularyzowaną "Morską opowieść" (Dzień Babci i Dziadka). Wzięliśmy udział w IX Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Podczas Dnia Dziecka pokonaliśmy tor przeszkód.

  Wyjeżdżamy, m.in. na turniej bowlingu, do teatru w Będzinie, na piknik do agrogospodarstwa w Przybynowie.  

   Wspierają nas: Urząd Gminy Ożarowice, OPS w Ożarowicach, BiOK w Tąpkowicach, Gimnazjum w Ożarowicach, GZOiW Tąpkowice, Klub Tenisowy "LOB", Mała Akademia Judo, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju lokalnego "Zendek",  Śląskie Stowarzyszenie Rehabilitacji "Ku zdrowiu", Izabela Górska, Ewa Kolricz oraz co tydzień Agnieszka Nir i Monika Nir.

  Osoby z niepełnosprawnością mają do pokonania wiele barier. Jeśli wspierasz nasze działania, polub nas na facebooku: facebook.com/NiezapominajkaOzarowice  (Lir)

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny